top of page

VŠE O DOKUMENTU

 PÓLO – ČEST A VÝHRA

Dokumentární seriál – 6 x 52 min. a celovečerní dokumentární 
film 90 min.

Rozmanitý svět hráčů a koní, kdy doslova každý klub a každá země používá jiné metody a taktiku tréninku a přípravy ve zcela rozličných podmínkách. 

S naší kamerou se vydáváme do klubů póla po celé Evropě. Navštívíme nejslavnější pólo klub na světě v Anglii i Švýcarsko, kde vrcholí celá sezóna a odehrává se zde klání tradičního mistrovství světa na zamrzlém jezeře v St. Moritz. Potkáváme se s těmi nejlepšími z celého světa a sdílíme jejich příběhy a vzpomínky, první nasednutí na koně, první oblečení dresu, dramatické pády i zranění, krize a zdroje inspirace. 

Ukážeme divákům lásku ke koním, která je mezi hráči všudypřítomná, dojmy z běžného tréninku a příprav na turnaje, nadšení i zklamání, obavy a očekávání, dřinu a pot, celoživotní přátelství a nezapomenutelné životní okamžiky, které nám poodhalují tajemné a jedinečné zákulisí póla.

NAŠE MISE

 PÓLO – ČEST A VÝHRA

Dokumentární film o koňském pólu na světě v podstatě neexistuje. Proto jsme se rozhodli jej natočit a přispět tak k popularizaci tohoto úžasného sportu.

Koňské pólo je sice považován za královský sport, ale pravdou je, že je stejně finančně a časově náročný jako jakýkoli jezdecký sport. V mnoha případech ještě dostupnější.

Krása na pólu je, že je to v podstatě jediný koňský sport, který koně opravdu milují, protože je pro ně naprosto přirozený. Koně se začínají trénovat od přibližně třetího roku a kolem pátého až šestého jsou připraveni se do hry zapojit. Pokud jim slouží zdraví, mohou hrát pólo v podstatě bez omezení. Výjimkou nejsou ani 24 a více let staré koně.

Naší misí je rozšířit povědomí o tomto krásném sportu mezi širokou veřejnost. Máme i vlastní Polo Academy, ve které se zaměřujeme na výuku póla pro děti.

Komunita pólo hráčů je velmi přívětivá a není tak problém si zahrát pólo v libovolném klubu na světě. Jak řekl Winston Churchill – pólo handicap je pasem do celého světa.

DŮLEŽITÁ FAKTA

 PÓLO – ČEST A VÝHRA

Dokumentární seriál vznikne v nejvyšší technické kvalitě, bude založen na velmi zajímavých příbězích a budeme natáčet na čtyřech světových kontinentech.

  • 1. díl: Indie – Calcutta Polo Club, kde vzniklo moderní pojetí póla v roce 1862.

  • 2. díl: Anglie – Guards Polo Club, nejslavnější pólo klub na světě (patronkou byla královna Alžběta II., nyní je jím HM King Charles lll).

  • 3. díl: Evropa – Rozmanitosti farem (Česko, Německo, Itálie, Francie, Polsko, Maďarsko).

  • 4. díl: Švýcarsko – St. Moritz - Snow Polo World Cup, největší světový turnaj póla na sněhu.

  • 5. díl: USA - Miami  - The Beach Polo World Cup, největší světový turnaj póla na písku.

  • 6. díl: Argentina – Open Championship, Palermo (Buenos Aires), největší světový turnaj.

Technické informace

 

Runtime:                TV 6x45 min. 

                               Cinema 90 min.

Source:                   Proress 6K RAW

Sound Mix:             5.1

Color:                    Color

Resolution:            4K / 3840x2160

Aspect Ratio:         1:2.39

Negative Format:   Digital

Delivery Format:    4K DCP

bottom of page